- Supervisor Manhattan hotel
- Ass front off hotel Arresthuis
- Souchef Hotel Arresthuis
- Manager Ecommerce Bastion
- Nachtportier Golden Tulip
- Front office mgr
- Conf. & Events Coördinator
- F&B supervisor Hilton
- Ass rest. mgr Bilderberg
- GM Apollo De Beyaerd
- Div. fun nieuw hotel Thermen
- Div. fun. Thermen Busselo
- Div. fun. Duin&Kruidberg
- Div. fun. Ambassade hotel
- IGC zoekt mdw bediening
- Accountmngr Hoteliers.com
- Housekeeping Manager
- Div functies Park Plaza Adam
- FB mdw Park Plaza Utrecht
- Div. fun. Park Plaza Airport
- Stagiair(e) Best Western
- Technische mdw Bastion hotel
- Mdw e-commerce Bastion hotel
- Meeting/Event sal. mgr.
- IZAKAYA zoekt chef
- Mngr Sales Rosarium
- Export Manager Hotek
- Div. fun. Bilderberg Garden
- Zelf. wrk. kok Mooirivier
- Mdw group en convention NH
- Regional sales mgr Apollo
- Sales mngr Crowne Plaza
- Chef de Partie Crowne Plaza
- Mngr Corp. Sales hotel Arena
- Acc. mngr HotelSpecials
- Assistant Director Sales
- Div. functies Ramada hotel
- Uw vacature GRATIS geplaatst?
Meer hotelbedden in Amsterdam
12-12-2011
Het afgelopen halfjaar is een aanzienlijke groei van het aantal hotelbedden in de hoofdstad geconstateerd. Vergeleken met de eerste zes maanden van 2010 zijn er 1,9 procent meer kamers bijgekomen. Voor heel 2011 is geraamd dat er 1.200 nieuwe hotelkamers op de markt zijn gekomen. In 2012 komen er nog eens 1.400 nieuwe kamers bij. De oorzaak hiervoor is tweeledig: enerzijds is de toename te verklaren door de herbestemming van leegstaande kantoorruimte in hotels. Anderzijds door de realisatie van plannen voor vooral luxe hotels in het centrum van de hoofdstad.
Nieuwe luxehotels
Voorbeelden van nieuwe luxehotels zijn het Conservatorium Hotel, Andaz en het Waldorf Astoria. Dit is één van de conclusies uit de MarketView Amsterdam Hotel Market die CBRE in samenwerking met de dienst Economische Zaken van de gemeente Amsterdam uitbrengt.
Meer Amerikanen in Amsterdam
De sterke groei in het aantal overnachtingen zoals in 2010 werd waargenomen is getemperd, maar in het eerste halfjaar van 2011 werd er nog steeds een toename gemeten (+1,8 procent), vooral in het tweede kwartaal. Het aantal intercontinentale hotelgasten steeg en in het bijzonder Amerikanen wisten de weg naar Amsterdam te vinden.
Magere beleggingen
De Nederlandse hoofdstad staat als gevolg van de sterke marktpositie en hoge bezettingsgraden in de Europese top op het gebied van kamerprijs. Toch blijft de beleggersmarkt voor hotels in Amsterdam dun. Eén van de belangrijkste transacties in het afgelopen halfjaar was de verkoop van het nieuwe Crowne Plaza Amsterdam Zuid aan het Duitse Union Invest.
Overaanbod op de loer?
Ondanks het feit dat er een blijvende behoefte is aan hotelkamers, ziet CBRE de snelle groei van herbestemmingsprojecten op perifere locaties als een zorg. Voor structureel leegstaande kantoorgebouwen wordt transformatie tot hotels vaak gezien als de enige oplossing. Het risico van overaanbod is niet ondenkbaar, zeker als de ligging van het toekomstige hotel niet optimaal is.
Frank Lindner
© Uitgeverij PS: bv. Alle rechten voorbehouden.
Nieuws
- Krasnapolsky wordt wederom Q-Hotel
- Amrâth Maarsbergen pakt gouden Green Key
- Hotels.nl stapt in autolease
- Novotel Maastricht heeft nieuwe GM
- NH Hoteles herfinanciert 805 miljoen euro
- Hotelmarkt Polen kent robuuste groei
- NH verlaagt kosten en boekt meer winst
- H&V Hoteloverdracht afgerond: de ex-hotelier (8/8)
- Hotelvrijmibo in tropische sferen
- easyHotel Rotterdam opent in november












Ga naar