Robin Bruggeman: Van amuse tot ochtendjas

Auteur: Robin Bruggeman
Robin Bruggeman: Van amuse tot ochtendjas

Dat de hotellerie en topgastronomie nauw met elkaar verweven zijn, is geen nieuws. Een blik op de Michelingids 2025 maakt dat meteen duidelijk: het enige driesterrenrestaurant van Nederland, De Librije, beschikt over eigen hotelkamers. En van de achttien restaurants met twee Michelinsterren zijn er maar liefst zeven gevestigd in een hotel, of bieden zelf kamers en suites aan.

Twee opvallende recente transfers in het topsegment raken eveneens aan de hotellerie. Tweesterrenchef Guido Braeken ruilde het inmiddels gesloten Château Wittem in voor het nieuwe vijfsterren superior hotel Van Oys Maastricht Retreat. Braeken werkt daar samen met Pascal Jalhay, eveneens tweesterrenchef en culinair directeur van het hotel.

Net als bij Van Oys, zijn er ambities bij het nieuwe Hotel Kasteel Gemert Eindhoven Curio Collection by Hilton. Dit luxehotel opent naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar pas volledig, maar er kan deze zomer al wel gedineerd worden. Met Soenil Bahadoer werd voor het nieuwe restaurant een grote naam binnengehaald: hij stopte onlangs na dertig jaar met De Lindehof, waar hij twee sterren bij elkaar kookte, en gaat in juli van start met zijn nieuwe project Gem. Op de locatie van De Lindehof opent binnenkort overigens restaurant Bouchot. Dit wordt de nieuwe plek van Bram Venhorst en Tessa van de Wouw, die hiervoor als souschef en sommelier bij Inter Scaldes - op zijn beurt een boutiquehotel van Pillows Hotels - werkten.

De discussie over de rol van het hotel-restaurant loopt al net zo lang als de samenwerking tussen hotellerie en gastronomie: is het restaurant een omzetmaker of kost het juist geld? De voorbeelden in het hogere sterrensegment laten zien dat het restaurant een onmisbaar onderdeel kan zijn van de hoteloperatie. Een restaurant met een Michelinster kan van een hotel een bestemming op zich maken. Aan de andere kant kiezen veel sterrenrestaurants ervoor om het culinaire aanbod te verrijken met een aantal hotelkamers, zodat zij gasten de complete ervaring kunnen bieden.

Deze onderwerpen komen ook aan bod bij ons rondetafelgesprek over de professionele hotelkeuken. Een van de deelnemers aan de rondetafel is Jef Schuur, patron-cuisinier van Bij Jef en sinds 2009 in het bezit van een Michelinster. De twaalf hotelkamers zijn voor het Texelse hotel-restaurant een essentieel onderdeel van het geheel: “Ik geloof er niet in om geen kamers aan te bieden, het is voor ons een hele fijne aanvulling. En andersom zouden wij deze kamerprijzen niet kunnen vragen zonder de luxe van het restaurant, dat ligt ook weer in elkaars verlengde.”

Lees het rondetafelgesprek in de nieuwste uitgave van Hospitality Management.

De vraag is dus allang niet meer óf fine dining en hotellerie bij elkaar horen, maar hóé je de twee zo naadloos mogelijk integreert. Of je nu begint met kamers of met een keuken: het zijn twee werelden die elkaar versterken, zolang de kwaliteit maar van hetzelfde niveau is.

Blijf op de hoogte!

Twee keer per week het actuele en relevante hotelnieuws in uw mailbox? Registreer hier voor onze digitale nieuwsbrief en blijf op de hoogte.

Overig nieuws