Exploitant moet W Amsterdam verlaten na huurachterstand van 23 miljoen

Auteur: redactie
Hotelketens Financieel 25 februari 2026
Exploitant moet W Amsterdam verlaten na huurachterstand van 23 miljoen

De rechter heeft bepaald dat de huidige uitbater van het W Hotel Amsterdam het hotel moet ontruimen vanwege een huurachterstand van 23,4 miljoen euro. Exploitant Palace Hotel, onderdeel van de Sircle Collection, krijgt vijftien dagen om het pand over te dragen.

De rol van Palace Hotel zal worden overgenomen door een, nog niet bekende, nieuwe exploitant. De vertrekkende uitbater heeft via een persverklaring inmiddels meer duidelijkheid gegeven over de situatie: “Wij zijn blij te melden dat we op dinsdag 24 februari een overeenkomst hebben gesloten met Deka om de exploitatie van W Hotel Amsterdam te verkopen aan een nieuwe partij. Deze overeenkomst biedt een ordentelijke en constructieve weg vooruit en waarborgt de continuïteit voor gasten, medewerkers en partners”, stelt Sircle Collection.

“De nieuwe exploitant zal doorgaan onder de Marriott-vlag en het W-merk. De restaurants in het hotel — Mr. Porter, The Duchess, DND en The Butcher — gaan gewoon door onder bestaande lange termijn overeenkomsten. Onze focus ligt nu op een soepele en verantwoorde overdracht zodat alle verplichtingen worden nagekomen en W Hotel Amsterdam haar waardevolle positie in de Amsterdamse hospitality-sector kan blijven vervullen. Tijdens de overdracht is het hotel volledig open, blijft de dienstverlening ongewijzigd en blijft het dezelfde hoge standaarden in dienstverlening en gastbeleving bieden die men van W gewend is.”

Naast het W Hotel lopen ook bij andere hotels van Sircle Collection en Deka procedures over huurachterstanden, waaronder bij het Park Hotel Den Haag en het Sir Albert Hotel.

Blijf op de hoogte!

Twee keer per week het actuele en relevante hotelnieuws in uw mailbox? Registreer hier voor onze gratis digitale nieuwsbrief en blijf op de hoogte.

Overig nieuws