Thalita van der Valk: "Je hebt de luxe, maar ook de plicht om op lange termijn te denken"

Auteur: Silke Onink
Jong & Ambitieus HM+ Interview 14 augustus 2026
Thalita van der Valk: "Je hebt de luxe, maar ook de plicht om op lange termijn te denken"

Thalita van der Valk (36) maakt deel uit van de vierde generatie binnen de Van der Valk-keten. Hoewel ze opgroeide op Curaçao met een affiniteit voor marketing en communicatie, staat ze sinds 2021 als general manager aan het hoofd van Van der Valk Palace Hotel Noordwijk.

“Ik ben via marketing en communicatie het familiebedrijf ingerold. Dat begon met een supportofficefunctie binnen Van der Valk International. Daar ben ik gegroeid tot marketingmanager. Vanuit die positie krijg je veel mee van de commerciële kant van de keten. Op een gegeven moment kreeg ik juist de behoefte om ook de operationele kant van de hotellerie mee te maken.”

Kans om te grijpen

“De operationele kant is er toch een beetje met de paplepel ingegoten. Ik ben opgegroeid op Curaçao, mijn ouders runden daar een Van der Valk-hotel. Later verhuisden we naar Noordwijk. In 2021 kwam er voor mij ineens een buitenkans voorbij: het Palace Hotel in Noordwijk, dat wij als Van der Valk International overnamen.”

De overname betekende het eerste Van der Valk-hotel aan de Nederlandse kust. “Met mijn marketingachtergrond zag ik daar direct een mooie positioneringskans in. Ik solliciteerde intern bij het familiebedrijf. Zo gezegd, zo gedaan. Inmiddels ben ik bijna vijf jaar general manager.”

Onderdeel van een geheel

Dat Van der Valk binnen de keten zou werken, was niet altijd zeker. “Ik heb van jongs af aan een warm gevoel bij het familiebedrijf. Het heeft een speciale plek in mijn hart en het leek me altijd leuk om er te werken. Maar nee, het was niet zo dat ik altijd dacht: ‘Dat ga ik doen’. Ik wilde ook andere sectoren leren kennen, maar uiteindelijk gaat het toch trekken.”

Spijt van de keuze heeft ze niet. “Werken binnen een familiebedrijf is ontzettend veelzijdig. Het familiaire gevoel en de banden die je met elkaar hebt, daar kies je voor. Wat ik nu heel erg zie, is dat er een verschuiving plaatsvindt binnen het bedrijf. Er staan steeds meer vierde generatie familieleden aan het roer. Zelfs de vijfde generatie ‘young professionals’ krijgt al verantwoordelijkheid voor enkele hotels. Dat maakt het werk dynamisch.”

Verbinding in de ‘familie’

“Als familie zoeken we steeds actiever de verbinding op. Daarbij delen we veel kennis en ervaringen met elkaar. Dat geldt ook voor de managementteams; samen groeien staat centraal.”

“Een mooi voorbeeld daarvan is een recent F&B-evenement vanuit de inkooporganisatie. Veel managementteams kwamen daar samen en er ontstonden echte gesprekken en waardevolle inzichten.” De trots die Van der Valk voelt voor haar werk is duidelijk zichtbaar. “Juist die verbinding in het vak is mooi om te zien. Binnen een familiebedrijf voelt het niet alleen als werken, maar als samen bouwen en continu in beweging zijn.”

“Binnen Van der Valk voelt werken voor mij écht als werken met mijn familie. Daarmee bedoel ik niet alleen directe familie, want dat zou wat zijn… allemaal ondernemers op één locatie. Nee, ik bedoel ons hele team. Er zit een bepaalde betrokkenheid in ons DNA en dat zie ik terug in ons team. Een hotel ondernemen doe je samen. Juist die samenwerking maakt voor mij het verschil.”

Als het gaat over verantwoordelijkheid binnen een familiebedrijf, weet Van der Valk dit helder samen te vatten. “Het brengt een enorme verantwoordelijkheid met zich mee. Je hebt de luxe, maar tegelijkertijd ook de plicht om op lange termijn te denken. Je moet nadenken over wat je achterlaat voor de volgende generatie. Dat geldt niet alleen voor je team of het familiebedrijf, maar ook voor de regio en de hotelsector.”

Facilitaire ontwikkeling

In augustus 2021 opende de keten officieel de deuren van het Palace Hotel. Inmiddels runt Van der Valk het hotel samen met haar man Tijmen Puper. “We zijn enorm trots op wat we samen hebben opgebouwd.”

“Toen de keten het hotel overnam, was de eerste coronalockdown net achter de rug. Het hotel beschikte over een klein team. In de afgelopen jaren hebben we flink uitgebreid, onder meer met twee restaurants, een fitnessclub en een wellness & spa.”

De start was allesbehalve eenvoudig. “Je stapt in een bestaand bedrijf met een eigen cultuur, terwijl je tegelijkertijd wilt vernieuwen en renoveren. Vervolgens belandden we opnieuw in een lockdown. Dan leer je snel schakelen, flexibel blijven en duidelijk communiceren met je team.” Juist die periode ziet ze als een belangrijk leermoment. “Vertrouwen houden en samen blijven bewegen in een moeilijke tijd is essentieel.”

Een absoluut hoogtepunt was volgens haar de NAVO-top van 2025. “Dat was operationeel ontzettend intensief, maar ook een unieke ervaring. Alles kwam daar samen: voorbereiding, samenwerking en flexibiliteit. Dan zie je hoe belangrijk het is om als team wendbaar te blijven.”

Toekomst van de hotellerie

Over de toekomst van de hotellerie is ze duidelijk. “De druk op de sector neemt toe. Denk aan stijgende kosten, btw-verhogingen en gasten die steeds kritischer en prijsgevoeliger worden. Juist daarom moeten we scherper ondernemen en duidelijke keuzes maken.”

Volgens haar speelt de nieuwe generatie ondernemers daarin een belangrijke rol. “Millennials kijken vaak anders naar leiderschap en ondernemerschap: meer gericht op samenwerken, kennis delen en verbinding zoeken. Gen Z focust zich in veel gevallen meer op duurzaamheid, transparantie en zingeving. Juist die combinatie van ervaring en nieuwe perspectieven maakt ons sterker.”

Van der Valk omschrijft zichzelf als een combinatie van creativiteit en structuur. “Je wilt blijven vernieuwen en verrassen, maar dat kan alleen met focus en duidelijke keuzes.” Volgens haar is wendbaarheid daarin essentieel. “De afgelopen jaren hebben laten zien hoe belangrijk het is om snel te kunnen schakelen en als team samen te blijven bewegen.”

Voor de komende jaren ligt de focus op verdere kwaliteit en verdieping in Noordwijk. “Het gaat voor ons niet per se om groter worden, maar vooral om beter worden.” Tegelijkertijd ziet ze kansen voor de regio. “Noordwijk ontwikkelt zich steeds verder als badplaats. Zeker als Hotels van Oranje straks weer opent, gaat dat de regio opnieuw een impuls geven.”

Meer Jong & Ambitieus?

Jong & Ambitieus geeft een podium aan de nieuwe generatie in de hotellerie. Van housekeeping en frontoffice tot general managers en hoteleigenaren: we spreken jonge professionals met ambitie, passie en een eigen kijk op het vak. Ken jij iemand die past binnen deze rubriek? Tip ons via redactie@uitgeverijps.nl.

Laat geen kans liggen en ontvang twee keer per week de belangrijkste marktontwikkelingen, trends en praktijkinzichten. Inclusief branchecijfers, interviews en achtergrondverhalen. Meld u nu aan!

Overig nieuws